Boys All-WaMaC Conference Teams Announced

WaMaC East Division All Conference Boys Soccer 2018-2019

 

First Team

  1. Jaffer Murphy                         Marion
  2. Riece Frericks Marion
  3. Tim Schuttloffel Marion
  4. Aaron Grimes Marion
  5. Owen Grover Dyersville Beckman
  6. Seamus O’Connor Dyersville Beckman
  7. Tom Jaeger Dyersville Beckman
  8. Luke Yetley Solon
  9. Bennett Meier Solon
  10. Mason Bradock Central DeWitt
  11. Cael Crawford Mount Vernon
  12. Jaycob Thompson Maquoketa

13        Joey Sunne                               West Delaware

 

Second Team

  1. Samuel Murphy Marion
  2. Levi Murphy                            Marion
  3. Carson Gorton Marion
  4. Jacob Sadler Dyersville Beckman
  5. Bryce Boekholder Dyersville Beckman
  6. Conner Grover Dyersville Beckman
  7. Gabe Yetley Solon
  8. Jorel Justus Solon
  9. Jalen McNeal Mount Vernon
  10. Zach Kolker Mount Vernon
  11. Henry Boom Central DeWitt
  12. Ethan Grau Maquoketa
  13. Kaelen MacDonald West Delaware

 

 

Wamac Recognition Award            

 

  1. Cody Penniston                         Central DeWitt
  2. Ezra Onken                         Central DeWitt
  3. Chandler Hoeger             Dyersville Beckman
  4. Adam Wessels                         Dyersville Beckman
  5. Tai Streets                         Maquoketa
  6. Sean Swanson                         Maquoketa
  7. Jacob Deters Marion
  8. Will Hernandez Marion
  9. Sage Boettcher                         Mount Vernon
  10. Parker Anthony                         Mount Vernon
  11. Braxton Hobbs             Solon
  12. Luke McInnis Solon
  13. Kross Underwood             West Delaware
  14. Staveley Maury             West Delaware

 

 

Soccer Player of the Year Wamac East: – Jaffer Murphy – Marion

 

 

 

WaMaC West Division All Conference Boys Soccer 2018-2019

 

First Team

  1. Blake Mali Clear Creek Amana
  2. Julius Agustine Clear Creek Amana
  3. Spencer Karkash Clear Creek Amana
  4. Jonathon Castrejon South Tama
  5. Jorge Davila South Tama
  6. Alexis Chavarria South Tama
  7. Jacob Thompson Benton Community
  8. Zach Brecht Benton Community
  9. Brandon Dieter Center Point Urbana
  10. Jaxon Miller Independence
  11. David Lapan-Islas Vinton Shellsburg
  12. CJ Rickels Vinton Shellsburg
  13. Mathew Cronquist Williamsburg

 

 

Second Team

  1. John Denny Clear Creek Amana
  2. Trevor King Clear Creek Amana
  3. Mitch Evans Clear Creek Amana
  4. Jeffery Fuentes South Tama
  5. Tony Nunez South Tama
  6. Osmar Galvez South Tama
  7. Zach Crawford Benton Community
  8. Simon Carlson Benton Community

9          Ethan Sells                               Center Point Urbana

  1. Brady Webb Independence
  2. Sam Crawford independence
  3. Kale Schulte Vinton Shellsburg
  4. Josiah Zollinger Williamsburg

 

 

Wamac Recognition Award

  1. Jack Shaw                         Benton Community
  2. Jack Meade                         Benton Community
  3. Tristan Miller Center Point Urbana
  4. Chandler Hebert             Center Point Urbana
  5. Jackson Rosenberg             Clear Creek Amana
  6. Josh Nelson                         Clear Creek Amana
  7. Rito Mino             Independence
  8. Jonas Grenzen             Independence
  9. Fabian Padilla                         South Tama

10        Roberto Angel                          South Tama

  1. Alex Pladsen                         Vinton Shellsburg
  2. Ethan Rollinger                         Vinton Shellsburg
  3. Jacob Mohr             Williamsburg
  4. Zach Litwiller             Williamsburg

 

Soccer Player of the Year Wamac West: – Jonathon Castrejon – South Tama