Listen Monday through Friday April 2 – May 18 to find out that day’s “Business Of The Day”.  Several times each day, you’ll have a chance to call in and identify that day’s Business Of The Day…with each qualifier being put in a drawing at the end of the day for $9.47.  Each daily winner will be put in a drawing on May 21st for $500.00 to be spent at our participating businesses.


Monday, April 2

The Bread Basket

Winner: Angel Hutchinson


Tuesday, April 3

Journey of Memories

Winner: Troy Tutton


Wednesday, April 4

Superior Technology Services

Winner: Kathy Otting


Thursday, April 5

Three Rivers FS

Winner: Melissa Schilling


Friday, April 6

Above and Beyond Home Health Care and Hospice

Winner: Don Pasker

 


Monday, April 9

Office Towne

Winner: Darrell Norem

 


Tuesday, April 10

Glamor Grooms

Winner: Liz Rude

 


Wednesday, April 11

Brew and Brew

Winner: Karen White

 


Thursday, April 12

Precision Collision

Winner: Lori Wickman

 


Friday, April 13

Tri-Vet Associates

Winner: Al Manternach

 


Monday, April 16

Mr.Lock and Key

Winner: John Bandy

 


Tuesday, April 17

Corcoran furniture

Winner: Betty Vaske

 


Wednesday, April 18

Ace Body Shop

Winner: Donna Lux

 


Thursday, April 19

J&D Catering Service

Winner: Janet Gotto

 


Friday, April 20

Bushel and a Peck

Winner: April Fisher

 


Monday, April 23

Delaware County Fair

Winner: Vern Feldmann

 


Tuesday, April 24

Dupaco Community Credit Union

Winner: Steve Kroeger

 


Wednesday, April 25

E-Z Pickens

Winner: Kim Corkery

 


Thursday, April 26

Physical Therapy Solutions

Winner: Shelly Chapman

 


Friday, April 27

Browns Sales and Leasing

Winner: Leah Preuss

 


Monday, April 30

The Markket

Winner: Steve Mensen

 


Tuesday, May 1

The Woodland Eye Clinic

Winner: Julie Uhlencamp

 


Wednesday, May 2

McDowell Truck and Auto Repair

Winner: Bev Burke

 


Thursday, May 3

Honey Creek Furniture and Flooring

Winner: Karen Robertson


Friday, May 4

Dental Associates of Manchester

Winner: Angie Schmitz

 


Monday, May 7

Farmers Savings Bank

Winner: Bruce Cole

 


Tuesday, May 8

Georgen Auto

Winner: Mary Fortman

 


Wednesday, May 9

Kluesner Flooring

Winner: Christina Zobac

 


Thursday, May 10

Norby’s Farm Fleet

Winner: Ted Brown

 


Friday, May 11

Sue’s Flowers and Garden Center

Winner: Joe Heffernan


Monday, May 14

Hart Ridge Golf Course and Driving Range

Winner: Judy Gogel